Výhody lehkého betonu na stavbě

Lehký beton se v základních vlastnostech moc neliší od běžného betonu. Je pevný a dlouhověký. Narozdíl od běžného betonu má ale i další výhody. Díky tomu, že místo běžného plniva se u lehkého betonu používá  lehké keramické kamenivo, získává skvělé  izolační vlastnosti a až o 2/3 nižší hmotnost. Navíc je snadno opracovatelný a recyklovatelný. Nízká hmotnost umožňuje také snazší přesun materiálu po stavbě.

Využití lehkého betonu

Lehký beton se s oblibou používá pro realizace podlah v novostavbách i při rekonstrukcích. Uplatnění však najde kdekoliv, kde by bylo potřeba použít běžný beton, ale kvůli jeho vysoké hmotnosti, nebo špatným tepelně-izolačním vlastnostem jej použít nelze. Často se tak děje při rekonstrukcích památek a starších budov. Spojení nízké objemové hmotnosti a vynikajících tepelně izolačních vlastností přináší lehkému betonu široké možnosti uplatnění:

  • l  rekonstrukce vyrovnávacích vrstev podlah,
  • l  realizace podkladních vrstev podlah s podlahovým vytápěním,
  • l  ochranu inženýrských sítí,
  • l  rekonstrukce keramických a klenbových stropů,
  • l  izolační vrstvy,
  • l  lehké výplňové a vyrovnávací vrstvy,
  • l  betonáž nastavitelných desek

      

   
   

             


         


Video z realizace podlah

Příprava snadno a rychle

I když je pro všechny zmíněné vlastnosti nutné dodržet správnou recepturu, vy se poměrem jednotlivých přísad nemusíte zatěžovat. Na trhu najdete hotovou suchou směs pro přípravu lehkého betonu nazvanou Liapor Mix. Tu stačí v určeném poměru  rozmíchat s vodou a můžete betonovat. Liapor Mix lze nanášet všechny zpevněné povrchy s výjimkou dřevěných konstrukcí.

   
Liapor Mix se se vyrábí ve 2 variantách: Liapor Mix (s kamenivem frakce 4-8 mm) a Liapor Mix final (s kamenivem frakce 1-4 mm). Liapor Mix je určen především pro vyrovnáním větších nerovností a Liapor Mix final zase pro finální povrchy. Nahrazuje také jinak potřebnou roznášecí vrstvu.

   

Liapor Mix je k dostání on-line ne obchod.liapor.cz, v obchodní síti Liapor, nebo ve stavebninách DEK po celé České republice.


 


zdroj: http://www.dumjednimtahem.cz