Zajistěte si podkroví krásné i komfortní

Zajistěte si podkroví krásné i komfortní
 
Pod šikmou střechou můžete vytvořit ten nejkrásnější interiér v domě. Netřeba žádných designových kousků, své udělají šikminy, přiznané konstrukce krovu, útulná zákoutí či okna s výhledem na oblohu. Krásné ale může být i zrádné. Během letních dnů dokáže rozpálená střecha nastolit v podkroví nesnesitelnou výheň. Natrvalo se přehřívání podkroví zbavíte jedině sofistikovanou skladbou střešního pláště.
 
Velmi účinnou ochranu proti přehřívání podkroví poskytuje střešní skladba Bramac COOL. Čím je toto řešení tak výjimečné a „cool“? Abychom to pochopili, musíme se detailněji seznámit se skladbou střechy. Tvoří ji betonové střešní tašky vyrobené technologií STAR, reflexní fólie Clima Plus 2S a nadkrokevní izolace Bramac Therm.
 
Střešní tašky se speciálními pigmenty

Nová generace střešních tašek Bramac STAR je opatřena vrstvou vysoce jemnozrnného mikrobetonu, která zaplní všechny nerovnosti a  vytvoří hladký povrch. Vrstva mikrobetonu je přetažena i přes celou plochu předního řezu tašky. Toto vše zvyšuje ochrannou schopnost a  odolnost krytiny před extrémními vlivy počasí a zajišťuje dlouhodobou stabilitu její původní barevnosti. Speciální, do povrchu integrované pigmenty odráží třikrát více infračerveného záření než běžné tašky a snižují teplotu v podkroví až o sedm stupňů.
V provedení STAR nabízí Bramac dva profily střešních tašek – Classic a Tegalit. Zatímco Classic STAR představuje nejprodávanější profil se symetrickým zvlněním, pro Tegalit STAR jsou typické čisté linie a moderní pojetí. Minimalismus betonové tašky Tegalit koresponduje se současnými architektonickými trendy.
Oba profily jsou vhodné pro novostavby i rekonstrukce objektů. Výrobce u nich navíc nedávno inovoval barevnou paletu a zařadil nové odstíny v čistě přírodních tónech jako terracotta či kaštanová nebo velmi atraktivní barvy s metalickým nádechem.
 
Řešení pro interiér s přiznanými krovy
 
Druhou složkou skladby střešního pláště Bramac COOL je vysoce reflexní fólie Clima Plus 2S, která působí jako odrazivý štít. Společně se třetí složkou, kterou je tepelná izolace BramacTherm, účinně zabraňuje pronikání tepla do vnitřních prostor.
Nadkrokevní tepelná izolace BramacTherm je vyrobena z PIR pěny, která má i při malých tloušťkách skvělé tepelněizolační schopnosti. Desky BramacTherm se pokládají celoplošně seshora na střešní krokve, aby se zamezilo vzniku nežádoucích tepelných mostů. Pokud bojujete díky dispozici střešní konstrukce o každý centimetr, je BramacTherm tou nejlepší volbou. Tepelně izolační desky jsou velmi tenké a nezmenšují podkrovní prostory. Zároveň umožňují odhalit dřevěnou konstrukci krovu a vytvořit z podkroví místo s neopakovatelným kouzlem.
 
Celoroční tepelný komfort

Bydlení pod šikmou střechou má nenapodobitelnou atmosféru. Podmínkou je ovšem celoroční tepelný komfort. Bramac COOL účinně řeší problém, který znají všichni ti, kteří v horkých dnech pobývají v prostorech pod střechou. Přináší úspory za energii vynaloženou na klimatizaci a odvětrávání, protože horký vzduch do místnosti prostě nepustí. Naopak v zimních měsících přináší úspory za vytápění, neboť BramacTherm důkladně izoluje střešní plášť a nedochází k úniku tepla tepelnými mosty.
 

 


zdroj: http://www.bramac.cz