Úsporné bydlení v nízkoenergetických a pasivních domech od DJT

Trendy bydlení moderní doby je nejen účelné, ale především úsporné. Snahy o využívání ekologických stavebních materiálů a efektivní nakládání s tepelnou energií ve společnosti sílí. Podle toho se také mění nabídka na stavebním trhu. Typové projekty jsou doladěny k dokonalosti a nabízejí zákazníkům promyšlené řešení celé stavby včetně technologií potřebných k dosažení požadovaného energetického standardu.


Na měnící se poptávku zareagoval i jeden z nejvýznamnějších dodavatelů typových montovaných domů na českém trhu - Dům jedním tahem (DJT). Ten svou nabídku energeticky úsporných domů z keramického betonu rozšířil o nové, nízkoenergetické a pasivní domy.

Výhody keramického betonu a stavebnicové technologie

Keramický beton, z nějž se Domy jedním tahem vyrábí, je čistě přírodní materiál se skvělými izolačními vlastnostmi. Proto je pro stavbu energeticky úsporných domů výhodný. Je také pevný, trvanlivý a v domě vytváří příjemné klima v zimě i v létě. Velkoplošné dílce s minimem správně ošetřených spojů zajišťují dostatečnou neprůvzdušnost obálky. S patřičnou izolací a moderními technologiemi splní tyto domy snadno přísná kritéria na měrnou potřebu tepla i pro pasivní standard.

Další výhody s sebou nese promyšlená stavebnicová technologie, která umožňuje dokončení hrubé stavby na připravené základové desce ve 4 stavebních dnech! Díky minimu mokrých procesů lze totiž dům obydlet ihned po dokončení výstavby.

Průběh výstavby

VIDEO

Nízkoenergetické a pasivní Domy jedním tahem jsou v základním provedení navrženy na monolitické železobetonové desce na tepelně-izolačním zásypu z keramického kameniva Liapor. Výstavba domu na připravené základové desce probíhá díky stavebnicové technologii velmi rychle:

  • ·        Realizace hrubé stavby zabere pouhé 4 stavební dny (u jednopodlažních domů pouze 2 dny).
  • ·        Další možností dodávky domu od DJT je dům k dokončení, který je hotový do 2 měsíců.
  • ·        Nastěhovat do hotového domu se dá již za 6 měsíců od zahájení výstavby.

 

 

 

Kvalitní typové projekty

Typové projekty Domů jedním tahem zohledňují nejčastější požadavky zákazníků a řeší celou řadu jinak opomíjených detailů. I přes to, že se jedná o projekty typové, umožňují celou řadu individuálních úprav: úpravy dispozice, přístavba garáže, zrcadlové převrácení půdorysu apod. Typové projekty jsou také výhodné z hlediska ceny! Oproti individuálním projektům, které často tvoří velkou a nevítanou položky v rozpočtu stavby, představuje cena typového projektu a jeho úprav jen zlomek této částky. DJT nabízí typové projekty k uzavřené smlouvě zcela zdarma. Zpoplatněny jsou pouze individuální úpravy a optimalizace projektu pro dosažení požadované energetické náročnosti, s ohledem na místní klimatické podmínky a osazení rodinného domu na pozemku.


Zeptejte se na další výhody Domů jedním tahem našich poradců, nebo navštivte web www.dumjednimtahem.cz.zdroj: http://www.dumjednimtahem.cz