Výhody suchých plovoucích podlah v novostavbách

Suché plovoucí podlahy nahrazují u starších budov i u novostaveb lité betonové podlahy. Jejich hlavní konkurenční výhodou je velmi nízká hmotnost, lepší tepelné i akustické vlastnosti, snadná realizace a možnost podlahy používat ihned po dokončení.

Realizace suché plovoucí podlahy

U realizací suchých plovoucích podlah se jako vyrovnávací vrstva používá lehké keramické kamenivo Liapor (keramzit) s průměrem zrn 1-4 mm. Potřebná vrstva kameniva se sype na očištěný podklad a ručně se hutní. Minimální výška podsypu z Liaporu by měla být 2 cm, maximální výška podsypu není v podstatě omezena. Zhutnělý podsyp se postupně zakrývá  podlahovými deskami, které se pokládají systémem pero-drážka. Spoje se lepí, prošroubovávají a na závěr se přetmelí. Pro ještě lepší akustickou izolaci podlahy je možné mezi vrstvu Liaporu a podlahové desky vložit kročejovou izolaci. 


   

   

   

Ukázku z realizace suché plovoucí podlahy můžete zhlédnou v krátkém videu:

VIDEO

Realizace lehké plovoucí podlahy z Liaporu nevyžaduje žádné technologické přestávky a podlaha je ihned po dokončení pochozí, připravená na položení finálního povrchu. Podsyp z Liaporu v podlahách dokonale vyrovná nerovnosti podkladu, výrazně zvyšuje tepelně izolační vlastnosti podlahy, kročejový útlum a umožňuje bezpečné uložení rozvodů topení a elektroinstalací. Díky nízké plošné hmotnosti suché podlahy nadměrně nezatěžují nosné konstrukce stavby a proto jsou vhodné pro novostavby, rekonstrukce i půdní vestavby.

Lehké keramické kamenivo Liapor zakoupíte on-line v e-shopu obchod.liapor.cz, v obchodní síti Liapor, nebo ve stavebninách DEK.
zdroj: http://www.laipor.cz